Gaminių kokybė

Vienas svarbiausių dalykų, reikalingų kokybiškam nuotraukų spausdinimui, fotoknygos gamybai ar kitam gaminiui pagaminti yra jūsų nuotraukos. Prieš užsakant paslaugą ar prieš įkeliant failus nuotraukas būtina peržiūrėti savo monitoriuje, išsididinus per visą, bent 17" ekraną, kad įsitikintumėte jog jos yra kokybiškos. Peržiūrai rekomenduojame naudoti XnView Classic ar IrfanView programas, nes jos tiksliau atvaizduoja nuotraukų trūkumus, nei kompiuterių operacinėse sistemose integruotos programos.

Spausdinimo operatoriai ir kitus produktus iš pateiktų nuotraukų gaminantys darbuotojai neturi galimybių analizuoti failų kokybės ar turinio, visi užsakyme pateikti failai ir iš jų užsakyti gaminti produktai yra laikomi nediskutuotinu nurodymu juos gaminti.


Dažniausiai pasitaikantys, bet neapsiribojant vien tik jais, nekokybiškų nuotraukų atvejai. Kairėje matomas kokybiškas failas, dešinėje - prastesnis:

 

1. Per maža originali failų raiška arba per didelis jų suspaudimo laipsnis - iš socialinių tinklų ir telefonų parsisiųstos nuotraukos dažnai turi abu šiuos trūkumus. Kokybiškam produktui pagaminti reikalinga ne mažesnė kaip 300 dpi raiška pasirinktam dydžiui. Paversti skaitmeninio failo išmatavimus į centimetrus galite pagal formulę - failo išmatavimas pikseliais : 300 x 2,54 (pvz. nuotraukos, kurios dydis yra 3264 x 1836 px maksimalus kokybiškos spaudos dydis yra 27 x 15 cm).

Šio trūkumo pataisyti neįmanoma, failo didinimas redagavimo programomis neduos jokio rezultato ir vaizdas gaminiuose liks toks pat koks yra pavyzdyje:

 

2. Neryški nuotrauka. Neryškios nuotraukos dažnai tampa dėl fotografavimo klaidų - per greitai spaudžiamas užraktas, aparatas nespėja sufokusuoti vaizdo, fotografuojama iš judančių objektų (pro automobilio ar autobuso langą) arba judančius objektus:

 

 

3. Modifikuota spalvų terpė - apdorojant failus redagavimo programomis būtina išlaikyti originalią spalvų terpę, ji turi likti tokia kokia fotografuoja jūsų skaitmeninis fotoaparatas ar telefonas:

 

 

4. Neteisingai parinkta fotografavimo programa arba neteisingai nustatytas blykstės rėžimas: